Datornicii din ANL, în vizorul Primăriei Caransebeş
![Datornicii din ANL, în vizorul Primăriei Caransebeş Datornicii din ANL, în vizorul Primăriei Caransebeş](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2013/07/bloc-ANL.jpg?resize=800%2C467&ssl=1)
Articol editat de Mirabela Afronie, 2 iulie 2013, 20:17
27 de familii din cele 57 care locuiesc în singurul bloc ANL din Caransebeş, construit pentru tineri, sunt restante la plata chiriei către Primărie. Pentru a-şi recupera creanţele, conducerea administraţiei publice a emis somaţii de plată chiriaşilor rău-platnici. În cazul în care nu îşi achită din datorii, locatarii vor fi evacuaţi, ne-a declarat viceprimarul Cornel Galescu.