Cursuri online pentru laici în Dieceza romano-catolică de Timişoara
Cursurile de formare a laicilor continuă online şi anul acestai. Aceste cursuri sunt destinate creștinilor laici, adulți, care doresc să crească în credință și vor să slujească la Sfintele altare alături de preoţii locului.
![Cursuri online pentru laici în Dieceza romano-catolică de Timişoara Cursuri online pentru laici în Dieceza romano-catolică de Timişoara](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2021/04/curs.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Gerhard Chwoika, 21 aprilie 2021, 15:34
În luna aprilie a început cel de-al doilea modul din seria de cursuri programată pentru trei ani. Vineri, 23 aprilie de la ora 18.00 pe platforma ZOOM va avea loc o nouă întâlnire a cursanţilor cu sora mariană de Schönstatt, Tari M. Böbe.
Următoarea prelegere al acestui modul se va desfăşura în 7 mai. Aceasta va fi coordonată de vicerectorul Institutului Teologic Romano-Catolic din Alba Iulia, părintele Dr. Diósi David.