Centru de excelență în Informatică la ”Mircea Eliade”
Printr-un proiect implementat de Ministerul Educaţiei Naţionale şi Guvernul Japoniei, Colegiul Naţional Mircea Eliade din Reşiţa a devenit singura unitate şcolară din Caraş-Severin care a câştigat titlul de Centru de excelenţă în informatică. Asta înseamnă că unitatea s-a obligat să susţină pregătirea elevilor capabili de performanţă din tot judeţul, cel puţin 9 ore pe săptămână, timp de 5 ani. Inspector de specialitate, Constantin Nicolicea:
![Centru de excelență în Informatică la ”Mircea Eliade” Centru de excelență în Informatică la ”Mircea Eliade”](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2013/09/DSC08290.jpg?resize=800%2C479&ssl=1)
Articol editat de Radio Resita, 20 februarie 2018, 14:20 / actualizat: 12 martie 2018, 14:41
În zilele următoare vor fi trimise criteriile pentru selecţia elevilor şi profesorilor şi vor fi rezolvate problemele organizatorice.