Caraş-Severin: 23 de cazuri noi de COVID-19 şi două decese
Încă 23 de noi cazuri de COVID-19 au fost raportate, în ultimele 24 de ore, în judeţul Caraş-Severin. Potrivit Direcţiei de Sănătate Publică, numărul total al îmbolnăvirilor a ajuns la 1025.
![Caraş-Severin: 23 de cazuri noi de COVID-19 şi două decese Caraş-Severin: 23 de cazuri noi de COVID-19 şi două decese](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2020/07/teste_covid.jpeg?resize=800%2C479&ssl=1)
Articol editat de Mirabela Afronie, 17 septembrie 2020, 07:45 / actualizat: 17 septembrie 2020, 11:05
Până acum 486 de persoane s-au vindecat de coronavirus. În prezent, în spitalele din Reşiţa şi Caransebeş sunt internaţi 136 cărăşeni, dintre care 8 la ATI.
Totodată au fost înregistrate alte două decese în judeţul Caraş-Severin. Este vorba de un bărbat de 68 de ani din Sadova Nouă, care a murit la Spitalul Municipal de Urgenţă din Caransebeş. El avea şi alte comorbidităţi: diabet zaharat tip 2, hipertensiune arterială şi obezitate morbidă. Un alt bărbat de 48 de ani din Moldova Nouă, de data aceasta fără boli cunoscute, a încetat din viaţă la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Reşiţa. Bilanţul total al deceselor de la începutul pandemiei a ajuns la 64.