Câinii fără stăpân, din alte localități, se înmulţesc în Reşiţa

Pentru depistarea celor care transportă animalele din alte localităţi, poliţia locală efectuează patrulări la intrările în oraş, iar lucrătorii Atelierului de gestiune al câinilor din Primăria Reşiţa au intensificat acţiunile de capturare a lor.
Administraţia locală face apel la cetăţeni, pentru a sesiza autorităţile în cazul în care observă persoane care abandonează câini pe raza municipiului. Locuitorii sunt rugaţi să sune la telefoanele 0735.450.985 – Serviciul pentru întreţinerea patrimoniului , sau 0730.107.962-dispeceratul poliţiei locale.
Articol editat de Mirabela Afronie, 22 august 2014, 13:00 / actualizat: 22 august 2014, 15:53
(Daniela Tudor)