Beznă pe străzi. Iluminatul public nu va funcţiona în această noapte
![Beznă pe străzi. Iluminatul public nu va funcţiona în această noapte Beznă pe străzi. Iluminatul public nu va funcţiona în această noapte](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2015/04/iluminat.jpg?resize=646%2C404&ssl=1)
Articol editat de Mirabela Afronie, 13 aprilie 2015, 12:30
Iluminatul public în zona blocurilor de locuinţe din Reşiţa, situate pe străzile: Petru Maior nr. 34, 36, 73, 75, Ateneului nr. 1 şi pe calea de acces spre Agenţia de Protecţia Mediului Caraş-Severin şi Radio România Reşiţa, nu funcţionează din cauza unor defecţiuni.
Problema a fost anunţată societăţii- SC ENEL Distribuţie Banat S.A- iar în urma discuţiilor cu reprezentanţi companiei, s-a decis că lucrările de identificare şi de remediere a defecţiunilor se vor efectua începând de mâine.
Pentru sesizări cu privire la reţeaua de iluminat public, cetăţenii se pot adresa dispeceratului Enel Distribuţie Banat, la numărul de telefon, apelabil non-stop, – 0255 929-. (Alina Bradaci)
Foto: adevarul.ro