[AUDIO] Pregătiri pentru afluxul de călători
Poliţiştii de frontieră din vestul ţării se pregătesc pentru afluxul de călători din punctele de trecere a frontierei, generat de apropierea sărbătorilor de iarnă. După cum a informat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Teritorial al Poliţiei de Frontieră Timişoara, Mihaela Leş, a fost suplimentat personalul care-şi desfăşoară activitatea la controlul documentelor, iar în funcţie de necesităţi, va creşte şi numărul arterelor de control din punctele de frontieră, pe sensul de intrare sau ieşire din ţară, după caz. Poliţiştii fac şi recomandări:
Articol editat de Sebastian Dragomir, 19 decembrie 2013, 11:24 / actualizat: 19 decembrie 2013, 16:18
Tranzitul călătorilor pe frontiera româno-sârbă se poate realiza prin punctele de trecere a frontierei Jimbolia, Moraviţa, Naidăş, Porţile de Fier I şi Porţile de Fier II.