[AUDIO] Lipsă de interes pentru posturile de la Spitalul din Dezna
La Spitalul de Recuperare Neoromotorie din Dezna, judeţul Arad, există în prezent două posturi de medici vacante. După cum ne-a informat purtătorul de cuvânt al unităţii spitaliceşti, Camelia Malea, oricât ar încerca reprezentanţii spitalului să le ocupe, nu reuşesc. Conform acesteia medicii nu sunt interesaţi de aceste poziţii în primul rând pentru că spitalul este oarecum izolaţ situat într-o localiate rurală. În prezenţ la spitalul din Dezna lucrează 2 medici de recuperare, 1 medic neurolog şi 1 medic rezident. Unitatea are 75 de paturi şi este ocupată aproape în permanenţă la capacitate maximă.
Articol editat de Mirabela Afronie, 8 august 2013, 15:19
Purtătorul de cuvânt al unităţii spitaliceşti, Camelia Malea: