Au început controalele şi în spitalele din Timiş
![Au început controalele şi în spitalele din Timiş Au început controalele şi în spitalele din Timiş](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2013/07/spital-tm.jpg?resize=800%2C479&ssl=1)
Articol editat de Daiana Rosca, 3 martie 2014, 13:27
De astăzi spitalele judeţului Timiş vor fi controlate. Condiţiile igienico-sanitare, în principal, curăţenia din saloanele, holurile sau cabinetele medicale vor fi verificate de inspectorii DSP, în urma unui ordin al Ministerului Sănătăţii. Comisia de control a anunţat că unităţile medicale, în care normele igienico-sanitare nu sunt respectate, vor fi închise.
[Daiana Roşca]