Accident la Reşiţa. Băut bine, un tânăr a intrat cu maşina într-un stâlp
Poliţiştii rutieri au intervenit la un accident rutier care a avut loc azi-noapte pe str. Scoruşului din Reşiţa şi care s-a soldat cu rănirea uşoară a unei persoane. Cu ocazia cercetării la faţa locului, s-a stabilit faptul că în timp ce un tânăr în vârstă de 26 ani, se deplasa cu autoturismul din direcţia Lend către centrul civic, la ieşirea dintr-o curbă, a pierdut controlul volanului şi a intrat în coliziune cu un stâlp de suţinere a reţelei electrice şi a iluminatului public stradal. Conducătorul auto a fost rănit uşor şi a fost transportat la Spitalul de Urgenţă Reşiţa în vederea acordării de îngrijiri medicale. Bărbatul a fost testat cu aparatul alcooltest şi, rezultatul fiind pozitiv, s-a procedat la recoltarea de probe biologice de sânge pentru stabilirea alcoolemiei. Poliţiştii au întocmit un dosar penal pentru săvârşirea infracţiunilor de vătămare corporală din culpă şi conducerea sub inlfluenţa alcoolului.
![Accident la Reşiţa. Băut bine, un tânăr a intrat cu maşina într-un stâlp Accident la Reşiţa. Băut bine, un tânăr a intrat cu maşina într-un stâlp](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2015/07/accis.jpg?resize=800%2C479&ssl=1)
Articol editat de Mirabela Afronie, 19 iulie 2015, 10:46