Accident cu trei victime în Drobeta Turnu-Severin
Echipajul SMURD Drobeta Turnu-Severin a intervenit în această după-amiază la un accident rutier pe strada Mareșal Averescu colt cu str. A. Saligny.
![Accident cu trei victime în Drobeta Turnu-Severin Accident cu trei victime în Drobeta Turnu-Severin](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2017/06/accident-Drobeta.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Radio Resita, 10 iunie 2017, 17:53
Acidentul s-a soldat cu trei victime, conștiente, dintre care una încarcerată.
La locul evenimentului au fost mobilizați 12 pompieri militari din cadrul Detașamentului Dr. Tr. Severin, o autospecialăcu modul de descarcerare și prim-ajutor, o ambulanță SMURD și o autospecială de intervenție operativă. Pompierii au acționat pentru descarcerarea unei victime, concomitent cu asigurarea măsurilor de apărare împotriva incendiilor și acordarea primului ajutor medical altei victime. Cele 3 victimele au fost transportate la UPU, două de către SAJ și una de către SMURD.