186 de elevi din Caraş-Severin sunt infectaţi cu COVID-19
Conform ultimei raportări transmisă de către reprezentanţii Inspectoratului Şcolar Judeţean Caraş-Severin, săptămâna aceasta, în urma testării elevilor anti COVID, din zilele de luni 7 februarie şi joi 10 februarie, au fost raportate 19 cazuri de infectare cu virusul SARS-COV-2. Dintre acestea, doar 11 au fost confirmate cu test RT-PCR.
![186 de elevi din Caraş-Severin sunt infectaţi cu COVID-19 186 de elevi din Caraş-Severin sunt infectaţi cu COVID-19](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2021/08/covid-19-5752221_1920-e1630152809479.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Casandra Silitra, 11 februarie 2022, 13:49
La ora actuală, 186 de elevi şi preşcolari şi 80 de cadre didactice sunt infectate cu COVID-19. În consecinţă, elevii din 20 de clase îşi desfăşoară activitatea didactică în mediul online.