16.000 de lei pentru primăriile din Mehedinţi
![16.000 de lei pentru primăriile din Mehedinţi 16.000 de lei pentru primăriile din Mehedinţi](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2013/12/bani-romanesti.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Mirabela Afronie, 16 ianuarie 2014, 06:43
Consilierii judeţeni mehedinţeni au aprobat în unanimitate, în prima şedinţă din acest an, proiectul de hotărâre care prevede alocarea a 16.000 de lei unităţilor administrativ-teritoriale din judeţ, pentru achitarea arieratelor şi pentru susţinerea proiectelor de dezvoltare locală. În cadrul întâlnirii a fost aprobată de asemenea achiziţia de către Spitalul Judeţean de Urgenţă din Drobeta Turnu Severin a mai multor echipamente medicale pentru dotarea blocului materno-infantil.