[AUDIO] Primăria Reşiţa a alocat fonduri pentru persoanele cu handicap din municipiu
Primăria Reşiţa a alocat aproximativ 500.000 de lei de la bugetul local pentru plata indemnizaţiilor persoanelor cu handicap şi ale asistenţilor personali ai acestora. Este vorba de sume colectate din taxe şi impozite, a precizat, în cadrul unei conferinţe de presă, primarul Mihai Stepanescu. În municipiul Reşiţa sunt 513 persoane cu handicap şi 154 de asistenţi personali care nu şi-au primit banii de luni de zile. Edilul Reşiţei a precizat că speră ca administraţia locală să recupeze aceşti bani şi că pe viitor Guvernul va aloca la timp aceste sume.
Articol editat de Mirabela Afronie, 11 septembrie 2013, 15:37 / actualizat: 11 septembrie 2013, 18:10
Primarul Reşiţei, Mihai Stepanescu: