Climatizare în mijloacele de transport
Funcţionarea instalaţiilor de climatizare în mijloacele de transport în comun ale Regiei Autonome de Transport Timişoara este monitorizată de către controlorii de trafic şi personalul TESA de la secţiile de exploatare. Conform solicitărilor venite din partea Primăriei, în zilele caniculare, instalaţiile de climatizare ar trebui să funcţioneze permanent între orele 8 şi 21. Disfuncţionalităţile sesizate în trafic pot fi anunţate de călători la numărul de telefon 0356 803 716.
Articol editat de Sebastian Dragomir, 7 august 2013, 12:47 / actualizat: 7 august 2013, 15:33