Crin Antonescu a demisionat de la șefia Senatului
Aflat în plenul Parlamentului, președintele Senatului, Crin Antonescu, și-a anunțat demisia de la șefia Senatului, chiar de la tribuna Plenului Parlamentului în care se discuta despre învestirea Guvernului Ponta III. Anterior, într-o intervenţie de la tribună, Antonescu îi ceruse premierului Victor Ponta să demisioneze împreună ca semn că USL nu mai există. „Asta era de demonstrat domnule prim-ministru. Stimaţi colegi, eu demisionez din funcţia de preşedinte al Senatului”, a spus Antonescu, după ce a cerut din nou cuvântul. Imediat după anunț, el a plecat de la prezidiul Parlamentului. Întrebat cum comentează demisia lui Antonescu, premierul Victor Ponta a răspuns: „S-a sinucis”.
Articol editat de Radio Resita, 4 martie 2014, 20:19
Sursa: politicaromanesca.ro