CNS Cetate Deva, campioană naţională la gimnastică artistică

165

Larisa Iordache (CS Dinamo București) a câștigat titlul la individual compus, iar CNS Cetate Deva s-a impus în întrecerea feminină pe echipe, sâmbătă, la cea de-a 70-a ediție a Campionatelor Naționale de gimnastică artistică, în Sala Olimpia din Ploiești.

Larisa Iordache a ocupat primul loc la individual compus cu un total de 58,466 puncte, pe locul 2 al doilea clasându-se Denisa Golgotă (CNS Cetate Deva), 52,999 puncte, iar pe locul al treilea a terminat Ioana Crișan (CNS Cetate Deva), 52.,098 puncte, potrivit paginii de Facebook a Federației Române de Gimnastică.

La echipe feminine, CNS Cetate Deva a ocupat primul loc, cu 156,929 puncte, CS Dinamo a terminat pe locul secund, cu 155,197 puncte, iar CS Farul Constanța a completat podiumul, cu 154,361 puncte.

Duminică se vor desfășura finalele pe aparate (11,00-14,00).