[AUDIO] Problema agricultorilor de la Nădlac în atenţia Ministerului Agriculturii
Problema agricultorilor de la Nădlac în ceea ce priveşte autostrada Arad-Nădlac a ajuns pe masa Ministerului Agriculturii. În proiectul de realizare a autostrăzii nu s-a luat în calcul dorinţa agricultorilor din zonă de a se construi un pasaj de trecere aceştia fiind nevoiţi să facă un ocol de 20 km pentru a ajunge la terenurile lor. Prezent la Arad Daniel Botănoiu, secretar de stat în Ministerul Agriculturii, a declarat că specialişti din cadrul ministerului se vor deplasa la Nădlac pentru a căuta soluţii la problema agricultorilor din această localitate privind accesul la terenurile agricole. Agricultorii de la Nădlac au reclamat situaţia şi la Comisia Europenă de la Bruxelles.
Articol editat de Mirabela Afronie, 8 decembrie 2013, 16:32
Daniel Botănoiu: