Patru pacienţi răniţi în „Colectiv”, externaţi din Bruxelles
Patru pacienţi răniţi în incendiul din clubul Colectiv au fost externaţi astăzi de la Spitalul Militar din Bruxelles.
Articol editat de Mirabela Afronie, 22 martie 2016, 18:29 / actualizat: 23 martie 2016, 7:43
Ministerul român al Sănătăţii precizează, într-un comunicat, că decizia a fost luată în urma evenimentelor din capitala Belgiei, dar şi a faptului că evoluţia pacienţilor este favorabilă şi nu mai reprezintă urgenţă.
Pe măsură ce autorităţile celor două ţări vor stabili ce se va întâmpla în continuare cu cei patru pacienţi, Ministerul Sănătăţii va reveni cu informaţii, se arată în documentul citat.
Sursa: www.romania-actualitati.ro