Ascultă Radio România Reșița Live

Dinamo rămâne neînvinsă în Liga 1, dar a pierdut fotoliul de lider

dinamo

Dinamo rămâne neînvinsă în Liga 1, dar a pierdut fotoliul de lider

Articol editat de Cristina Corocan, 16 august 2015, 22:38 / actualizat: 17 august 2015, 9:41

Echipa CSMS Iaşi a încheiat la egalitate, 0-0, partida disputată pe teren propriu cu formaţia Dinamo Bucureşti, aseară, în cadrul etapei a 7-a a Ligii I de fotbal. Meciul a fost dominat de gazde, care avut câteva ocazii bune de a marca, inclusiv un penalty ratat în minutul 90 de Golubovici. În urma acestei remize, Dinamo rămâne neînvinsă în Liga 1, dar a pierdut fotoliul de lider al clasamentului, fiind depăşită cu un punct de Astra Giurgiu, învingătoare în deplasare cu FC Voluntari ,2-1.

Cristina Corocan