[audio] Handbalistele de la Universitatea Reşiţa s-au calificat la turneul final al junioarelor 1

Universitatea Resita calificata la turneu final junioare 1

Universitatea Reşiţa s-a calificat la turneul final al campionatului naţional de handbal feminin al junioarelor 1. În a treia grupă semifinală, găzduită de localitatea Buhuşi, Universitatea a câştigat patru din cele cinci meciuri disputate şi a încheiat pe locul doi. A fost o grupă grea, a declarat Cristian Busuioc. Singura înfrângere suferită de studentele reşiţene a fost în faţa echipei Grupului Şcolar Energetic Râmnicu Vâlcea, cu 28-25. Universitatea Reşiţa a câştigat jocurile cu CSS Slobozia (36-22), CSS Viitorul Cluj (36-28), HC Buhuşi (34-26) şi CSS 6 Bucureşti (49-34). Universitatea Reşiţa alături de echipa vâlceană s-a calificat la turneul final care va avea loc în perioada 29 aprilie-3 mai. Adversarele de la turneul final sunt CSM Bucureşti, ASC Şc. 181 Bucureşti şi CSS Dinamo Braşov.

Ascultaţi aici declaraţia antrenorului Cristian Busuioc după întoarcerea de la Buhuşi:

sursa foto: Universitatea Reşiţa