[AUDIO] Clădiri cu doi proprietari
Mai multe clădiri din judeţul Caraş-Severin au în prezent doi proprietari. Este vorba de o serie de cantoane şi ocoale silvice, aflate în proprietatea Direcţiei Silvice a judeţului, dar care au fost intabulate de autorităţile locale, conform hotărârii de guvern 532 privind patrimoniul unităţilor administrativ teritoriale. După cum ne-a declarat directorul Direcţiei Silvice, Ştefan Stănescu, astfel de situaţii se întâlnesc în Rusca Montană, Oraviţa, Bocşa, Păltiniş şi Reşiţa. Directorul Direcţiei Silvice, Ştefan Stănescu a adăugat că speră ca situaţia să se rezolve pe cale amiabilă, fără a se ajunge la certuri.
Articol editat de Mirabela Afronie, 23 septembrie 2013, 15:37
Directorul Direcţiei Silvice, Ştefan Stănescu: