cs caras severin - csm oradeaNoul sezon al Ligii Naţionale de handbal masculin se apropie de start. Vor deschide seria meciurilor de campionat vicecampioana naţională Ştiinţa Municipal Bacău şi o fostă finalistă a Cupei Challenge, Universitatea Bucovina Suceava. Partida va avea loc la Bacău, sâmbătă, 14 septembrie, de la ora 18. În runda inaugurală a sezonului 2013-2014 va avea loc şi derby-ul Banatului, Politehnica Timişoara – CS Caraş-Severin, luni, 16 septembrie, de la ora 19.30, la Sala Constantin Jude.

Programul complet al turului:

Etapa I (15 septembrie):

HCM Constanţa-Energia Pandurii Târgu Jiu (15.09.2013, 11:45, Digi Sport)

HCM Baia Mare-CSM Bucureşti (15.09.2013, ora 11)

Ştiinţa Bacău-CSU Suceava (14.09.2013, ora 18)

HC Odorhei-CSA Steaua Bucureşti (16.09.2013, ora 18, Digi Sport)

Potaissa Turda-Dinamo Bucureşti (15.09.2013, ora 18)

Poli Timişoara-CS Caraş Severin (16.09.2013, ora 19.30, Digi Sport)

Etapa a II-a (22 septembrie):

Energia Pandurii Tg. Jiu-CS Caraş Severin

Dinamo Bucureşti-Poli Timişoara

CSA Steaua Bucureşti-Potaissa Turda

CSU Suceava-HC Odorhei

CSM Bucureşti-Ştiinţa Bacău

HCM Constanţa-HCM Baia Mare

Etapa a III-a (25 septembrie):

HCM Baia Mare-Energia Pandurii Tg. Jiu

Ştiinţa Bacău-HCM Constanţa

HC Odorhei-CSM Bucureşti

Potaissa Turda-CSU Suceava

Poli Timişoara-CSA Steaua Bucureşti

CS Caraş Severin-Dinamo Bucureşti

Etapa a IV-a (29 septembrie):

Energia Pandurii Tg. Jiu-Dinamo Bucureşti

CSA Steaua Bucureşti-CS Caraş Severin

CSU Suceava-Poli Timişoara

CSM Bucureşti-Potaissa Turda

HCM Constanţa-HC Odorhei

HCM Baia Mare-Ştiinţa Bacău

Etapa a V-a (6 octombrie):

Ştiinţa Bacău-Energia Pandurii Tg. Jiu

HC Odorhei-HCM Baia Mare

Potaissa Turda-HCM Constanţa

Poli Timişoara-CSM Bucureşti

CS Caraş Severin-CSU Suceava

Dinamo Bucureşti-CSA Steaua Bucureşti

Etapa a VI-a (13 octombrie):

Energia Pandurii Tg. Jiu-CSA Steaua Bucureşti

CSU Suceava-Dinamo Bucureşti

CSM Bucureşti-CS Caraş Severin

HCM Constanţa-Poli Timişoara

HCM Baia Mare-Potaissa Turda

Ştiinţa Bacău-HC Odorhei

Etapa a VII-a (16 octombrie):

HC Odorhei-Energia Pandurii Tg. Jiu

Potaissa Turda-Ştiinţa Bacău

Poli Timişoara-HCM Baia Mare

CS Caraş Severin-HCM Constanţa

Dinamo Bucureşti-CSM Bucureşti

CSA Steaua Bucureşti-CSU Suceava

Etapa a VIII-a (10 noiembrie):

Energia Pandurii Tg. Jiu-CSU Suceava

CSM Bucureşti-CSA Steaua Bucureşti

HCM Constanţa-Dinamo Bucureşti

HCM Baia Mare-CS Caraş Severin

Ştiinţa Bacău-Poli Timişoara

HC Odorhei-Potaissa Turda

Etapa IX-a (17 noiembrie):

Potaissa Turda-Energia Pandurii Tg. Jiu

Poli Timişoara-HC Odorhei

CS Caraş Severin-Ştiinţa Bacău

Dinamo Bucureşti-HCM Baia Mare

CSA Steaua Bucureşti-HCM Constanţa

CSU Suceava-CSM Bucureşti

Etapa a X-a (20 noiembrie):

Energia Pandurii Tg. Jiu-CSM Bucureşti

HCM Constanţa-CSU Suceava

HCM Baia Mare-CSA Steaua Bucureşti

HC Odorhei-CS Caraş Severin

Ştiinţa Bacău-Dinamo Bucureşti

Potaissa Turda-Poli Timişoara

Etapa a XI-a (24 noiembrie):

Poli Timişoara-Energia Pandurii Tg. Jiu

CS Caraş Severin-Potaissa Turda

Dinamo Bucureşti-HC Odorhei

CSA Steaua Bucureşti-Ştiinţa Bacău

CSU Suceava-HCM Baia Mare

CSM Bucureşti-HCM Constanţa