Liga 1, etapa a XI-a: rezultate finale

Steaua-U Cluj

Liga 1 de fotbal s-a reluat după ce a fost întreruptă pentru meciurile naţionalei.

Două partide s-au disputat vineri. CSMS Iaşi- FC Botoşani 2-2. Au marcat: Coşereanu în minutul 2, Onduku în minutul 46. Pentru oaspeţi au înscris Martinus în minutul 29 şi Codoban în minutul 77.

Rapid- FC Braşov 0-1. A marcat Aganovici în minutul 84.

Sâmbătă au fost programate trei meciuri:

Viitorul Constanţa- Oţelul Galaţi 3-0. Au înscris Mitrea în minutul 33 din penalty şi Bonilla în minutele 45+1 şi 70.

Pandurii Târgu Jiu- ASA Târgu Mureş 1-1. Golurile au fost înscrise de Momcilovici în minutul 79 şi Elton în minutul 40- autogol.

CFR Cluj- Dinamo 2-1. Au marcat Chanturia în minutul 20 din penalty şi Guima în minutul 83, respectiv  Lazăr în minutul 3.

Duminică s-au disputat partidele:

CSU Craiova- Concordia Chiajna 1-1. Golurile au fost ]nscrise din penalty. Pentru Craiova a punctat  Ferfelea în minutul 90+1. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 7 prin Wellington.

Gaz Metan Mediaş- Astra Giurgiu 1-1. Golurile au fost înscrise din lovituri de la 11 metri. Au marcat C. Petre în minutul 59, respectiv Enache în minutul 71.

Steaua- Universitatea Cluj 4-1. Campionii au punctat prin Papp în minutul 12, Szukala în minutul 31, Ad. Popa în minutul 65 şi Keşeru în minutul 74 . Golul de onoare al Universităţii a fost marcat de Bucşa în minutul 59.

Etapa s-a încheiat luni cu partida Petrolul- Ceahlăul 2-0. Golurile au fost înscrise de Geraldo în minutul 24 şi Tamuz în minutul 87.

Steaua este lider în clasament cu 28 de puncte, fiind secondată de CFR Cluj cu 25 de puncte. Pe trei se află Petrolul cu 23 de puncte.

Sursa foto: sport.ro