[AUDIO] CSM Metalul Reşiţa a început seria jocurilor amicale cu o victorie la limită în faţa echipei FC Caransebeş

csm-caransebes2Noua echipă din Liga a 2-a de fotbal, CSM Metalul Reşiţa a învins cu 1-0 pe FC Caransebeş, din Liga a 3-a. A marcat Stoica în min 52. Partida amicală s-a disputat sâmbătă, 10 august pe stadionul din Valea Domanului. Meciul a fost destul de atractiv, dar marcat, totuşi, de temperatura de afără. Pe parcursul celor două reprize arbitrul a luat decizia de-a acorda pauze de hidratare. Ambele echipe se exprimă destul de bine în teren şi nu fac rabat de la efort, dar lipseşte finalizarea.

Cele două garnituri de la începutul meciului:

CSM Metalul Reşiţa: Pascal- Tomozei, Apostol, Plecanciuc, Staicu, Vătăjelu, Vasile, Danci, Neagoe, Stoica, Szabo. Antrenor: Alexandru Pelici.

FC Caransebeş: Cioloca- Artimon, Todorov, Firan, Zele, Feneş, Artean, Suru, Şandru, Steop, Negoescu. Antrenor: Alin Artimon.

Ascultaţi mai jos declaraţia antrenorului Alexandru Pelici, tehnicianul echipei CSM Metalul Reşiţa:

Ascultaţi mai jos declaraţia antrenorului Alin Artimon, tehnicianul echipei FC Caransebeş: