uefaProgramul meciurilor din playoff-ul Ligii Campionilor la fotbal, conform tragerii la sorţi efectuate vineri la Nyon (Elveţia):

Steaua Bucureşti (România) – Legia Varşovia (Polonia)
Schalke 04 (Germania) – Metalist Harkov (Ucraina)
Lyon (Franţa) – Real Sociedad (Spania)
Paços de Ferreira (Portugalia) – Zenit Sankt-Petersburg (Rusia)
PSV Eindhoven (Olanda) – AC Milan (Italia)
Fenerbahce Istanbul (Turcia) – Arsenal Londra (Anglia)
Dinamo Zagreb (Croaţia) – Austria Viena (Austria)
Ludogoreţ Razgrad (Bulgaria) – FC Basel (Elveţia)
Viktoria Pilsen (Cehia) – Maribor Branik (Slovenia)
Şahtior Karagandi (Kazahstan) – Celtic Glasgow (Scoţia).
Meciurile tur se vor disputa pe 20 şi 21 august, iar returul pe 27 august. Meciurile tur se vor juca pe terenul primei echipe.

Programul complet al playoff-ului Europa League:

Pandurii Tg. Jiu (România) – Sporting Braga (Portugalia)
Maccabi Haifa FC (Israel) – Astra Giurgiu (România)
Swansea City (Anglia) – Petrolul Ploieşti (România)
Rapid Viena (Austria) – Dila Gori (Georgia)
Estoril Praia (Portugalia) – FC Pasching (Austria)
FC Red Bull Salzburg (Austria) – Zalgiris Vilnius (Lituania)
Kuban Krasnodar (Rusia) – Feyenoord Rotterdam (Olanda)
SV Zulte Waregem (Belgia) – APOEL Nicosia (Cipru)
Tromsö IL (Norvegia) – Beşiktaş Istanbul (Turcia)
Apollon Limassol (Cipru) – OGC Nice (Franţa)
FC Aktobe (Kazahstan) – Dinamo Kiev (Ucraina)
FH Hafnarfjördur (Islanda) – KRC Genk (Belgia)
Atromitos FC (Grecia) – AZ Alkmaar (Olanda)
Elfsborg Boras (Suedia) – FC Nordsjaelland (Danemarca)
Slask Wroclaw (Polonia) – FC Sevilla (Spania)
Qarabagh Agdam (Azerbaidjan) – Eintracht Frankfurt (Germania)
FC Minsk (Belarus) – Standard Liege (Belgia)
FK Jablonec (Cehia) – Betis Sevilla (Spania)
HNK Rijeka (Croaţia) – VfB Stuttgart (Germania)
Cernomoreţ Odesa (Ucraina) – Skenderbeu (Albania)
Maccabi Tel Aviv (Israel) – PAOK Salonic (Grecia)
FC St Gallen (Elveţia) – Spartak Moscova (Rusia)
Molde FK (Norvegia) – Rubin Kazan (Rusia)
Vojvodina Novi Sad (Serbia) – Sheriff Tiraspol (Republica Moldova)
Trabzonspor (Turcia) – Kukësi (Albania)
Esbjerg fB (Danemarca) – Saint-Etienne (Franţa)
Grasshoppers Zürich (Elveţia) – ACF Fiorentina (Italia)
Udinese Calcio (Italia) – FC Slovan Liberec (Cehia)
Dinamo Tbilisi (Georgia) – Tottenham Hotspur (Anglia)
Nomme Kalju (Etonia) – Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina)
Partizan Belgrad (Serbia) – FC Thun (Elveţia).
Manşa întâi va avea loc pe 22 august, iar returul o săptămână mai târziu.