ACS Poli Timisoara-Gaz Metan Medias, 2-1Rezultate:
Vineri 2 august:
Universitatea Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ 1-1 (1-1), Cluj-Napoca – ”Cluj Arena”
Au marcat: Ionuţ Târnăcop (41), respectiv Bojan Golubovic (31).
Cartonaş roşu: Adrian Gheorghiu (Ceahlăul, 40).
Arbitru: Alexandru Tudor (Bucureşti); arbitri asistenţi: Cristian Nica (Ploieşti), Gabriel Bârjac (Zalău); arbitru de rezervă: Teodora Albon (Cluj-Napoca)
Observator: Corneliu Fecioru (Bucureşti) – CCA, Aurel Beldeanu (Craiova) – LPF

Sâmbătă 3 august:
FC Botoşani – AFC Săgeata Năvodari 1-1 (0-0), stadion ”Municipal” – Botoşani
Au marcat: George Cârjan (50), respectiv Valeriu Lupu (87).
Arbitru: Iulian Dima (Bucureşti); arbitri asistenţi: Mircea Mihail Grigoriu (Bucureşti), Ciprian Florin Danşa (Oradea); arbitru de rezervă: Marcel Bîrsan (Bucureşti)
Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) – CCA, Marcel Lică (Constanţa) – LPF

Duminică 4 august:
ASC Corona 2010 Braşov – AFC Astra Giurgiu 2-5 (1-4), stadion ”Tineretului” – Braşov
Au marcat: Raphael Stănescu (43), Vasile Olariu (48), respectiv Kehinde Fatai (20, 33), Constantin Budescu (28 – penalty, 30), William de Amorim (87).
Cartonaş roşu: Răzvan Damian (Corona, 66).
Arbitru: Pavel Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenţi: Ovidiu Artene (Vaslui), Vladimir Urzică (Piatra Neamţ); arbitru de rezervă: Paul Unimătan (Zalău)
Observatori: Patriţiu Abrudan (Cluj-Napoca) – CCA, Viorel Ilinca (Piteşti) – LPF
FC Petrolul Ploieşti – FC Braşov 0-0, stadion ”Ilie Oană” – Ploieşti
Arbitru: Marius Bocăneală (Galaţi); arbitri asistenţi: Gero Szabo (Cluj-Napoca), Marius Cristian Marchidanu (Brăila); arbitru de rezervă: Cristina Dorcioman (Câmpulung Muscel)
Observatori: Adrian Vidan (Bucureşti) – CCA, Marian Albu (Bucureşti) – LPF
Pandurii Tg Jiu – FC Oţelul Galaţi 2-1 (0-1), stadion ”Tudor Vladimirescu” – Tg. Jiu
Au marcat: Paraskevas Christou (47), Deivydas Matulevicius (90+2), respectiv Victoraş Astafei (20).
Arbitru: Teodor Crăciunescu (Râmnicu Vâlcea); arbitri asistenţi: Petru Marian Gaspar (Timişoara), Adrian Popescu (Craiova); arbitru de rezervă: Nicolae Cătălin Botaş (Timişoara)
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timişoara) – CCA, Rodion Cămătaru (Craiova) – LPF

Luni 5 august:
ACS Poli Timişoara – CS Gaz Metan Mediaş 2-1 (1-0), stadion ”Dan Păltinişanu” – Timişoara
Au marcat: Szabolcs Szekely (43, 81), respectiv Ionuţ Buzean (74).
Cartonaş roşu: Marko Marovic (Poli, 76).
Arbitru: Marius Avram (Bucureşti); arbitri asistenţi: Miclos Istvan Nagy (Cluj-Napoca), Iulian Radu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Dorian Micloşină (Reşiţa)
Observatori: Gheorghe Moise (Bucureşti) – CCA, Florin Nicolaescu (Bucureşti) – LPF
FC Viitorul Constanţa – FC Dinamo Bucureşti 0-0, stadion ”Concordia” – Chiajna
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Adrian Ghinguleac (Bucureşti), George Neacşu (Câmpulung Muscel); arbitru de rezervă: Dragoş Istrate (Bucureşti)
Observatori: Viorel Sandu (Bucureşti) – CCA, Constantin Gheorghe (Suceava) – LPF
FC Vaslui – FC CFR 1907 Cluj 4-0 (4-0), stadion ”Municipal” – Vaslui
Au marcat: Piotr Celeban (4), Liviu Antal (6, 24), Caue (33).
Cartonaşe roşii: Mike Temwanjera (Vaslui, 67), Derick Chuka Ogbu (CFR, 77).
Arbitru: Sebastian Colţescu (Craiova); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Oradea), Vasile Marinescu (Bucureşti); arbitru de rezervă: George Cătălin Găman (Craiova)
Observatori: Marian Dorobanţu (Buzău) – CCA, Mario Agiu (Bucureşti) – LPF.
Clasament Agerpres:

loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Pandurii Tg. Jiu 3 2 1 0 6-3 7
1 ACS Poli Timişoara 3 2 1 0 6-3 7
3 Astra Giurgiu 2 2 0 0 9-2 6
4 Oţelul Galaţi 3 2 0 1 4-3 6
5 Săgeata Năvodari 3 1 2 0 3-2 5
5 FC Botoşani 3 1 2 0 3-2 5
7 Petrolul Ploieşti 3 1 2 0 2-1 5
8 Ceahlăul Piatra Neamţ 3 1 1 1 5-3 4
9 Dinamo Bucureşti 3 1 1 1 2-2 4
10 FC Vaslui 2 1 0 1 4-2 3
11 Steaua Bucureşti 1 1 0 0 2-1 3
12 CFR Cluj 3 0 2 1 2-6 2
13 FC Braşov 3 0 2 1 2-4 2
14 Universitatea Cluj-Napoca 3 0 1 2 2-4 1
15 Viitorul Constanţa 2 0 1 1 0-4 1
16 Concordia Chiajna 0 0 0 0 0-0 0
17 Gaz Metan Mediaş 3 0 0 3 2-5 0
18 ASC Corona 2010 Braşov 3 0 0 3 2-9 0

Meciurile AFC Astra Giurgiu – FC Steaua Bucureşti, din etapa a doua, şi Steaua Bucureşti – Concordia Chiajna, din etapa a treia, au fost amânate.