UTA, victorioasă la Voluntari! Gol de trei puncte, în ultimele secunde ale meciului

Victorie mare pentru UTA Arad, în etapa a 17-a a Ligii I! Formaţia arădeană a cucerit trei puncte preţioase pe terenul echipei FC Voluntari, graţie golului reuşit de Erico da Silva în ultimele secunde ale minutelor de prelungire. Partida disputată pe terenul ilfovenilor a fost una relativ echilibrată, cu o uşoară superioritate a formaţiei arădene, care a contat mai mult în atac, mai ales pe finalul meciului. Ultima fază a întâlnirii, un corner la poarta ilfovenilor, a adus golul victoriei oaspeţilor: mingea trimisă de Roger  într-un careu foarte aglomerat a fost prelungită de Antal până la Erico da Silva, care a trimis-o în plasă din careul mic. FC Voluntari-UTA Arad, scor final 0-1, şi gruparea arădeană pune capăt unei serii de cinci meciuri fără victorie. Trupa lui Laszlo Balint a început foarte bine anul, UTA adăugându-şi în cont patru puncte, după remiza de acasă cu Viitorul şi victoria de la Voluntari.

FC Voluntari: Rodriguez – Costin, Fl. Achim, Armaș. Briceag – Droppa, Varzim, Ivanov – Marcelo,  Jefte, I.Gheorghe. Rezerve:Rîmniceanu, Balaur, Vlad, Ilie, Borțoneanu, Grădinar, Maila, Stoica, Angelov
Antrenor: Bogdan Andone

UTA Arad:Iacob – Tomozei, Benga, Erico, Roumpoulakou – Oroian, Albu, Vorobjovas, Rusu- Hora, Roger jr. Rezerve: Balauru, Melinte, Fl. Ilie, Miculescu, Roșu, Antal, Bustea, Isac, Rus
Antrenor: Laszlo Balint