Competiţia din Liga I se reia astăzi cu primele meciuri din etapa a 16-a. De la ora 17.00 se joacă Gaz Metan Mediaş-FC Voluntari, iar de la 19.45 e programată partida Universitatea Craiova – OSK Sepsi. Celelalte jocuri ale rundei se vor disputa în următoarele trei zile:

Miercuri, 13 ianuarie:

17:00 Chindia Târgoviște – Poli Iași
19:00 FC Hermannstadt – Dinamo

Joi, 14 ianuarie:

17:00 FC Botoșani – FC Argeș
20:00 CFR Cluj – Academica Clinceni

Vineri, 15 ianuarie:

17:00 UTA Arad – FC Viitorul
20:00 FCSB – Astra Giurgiu

LPF a stabilit şi calendarul etapelor 17-22, care se vor desfăşura după următorul program:

Etapa a 17-a:

Sâmbătă, 16 ianuarie

Ora 20.00 Dinamo – Chindia Târgoviște

Duminică, 17 ianuarie

Ora 14.30 Academica Clinceni – FC Hermannstadt

Ora 16.45 FC Argeș – Gaz Metan Mediaș

Ora 19.00 Sepsi OSK Sf Gheorghe – CFR Cluj

Luni, 18 ianuarie

Ora 17.00 Poli Iași – FC Botoșani

Ora 20.00 Astra Giurgiu – Universitatea Craiova

Marți, 19 ianuarie

Ora 17.00 FC Voluntari – UTA

Ora 20.00 Viitorul Constanța – FCSB

Etapa a 18-a:

Vineri, 22 ianuarie

17:00 Chindia Târgovişte – Academica Clinceni

20:00 FCSB – FC Voluntari

Sâmbătă, 23 ianuarie

12:30 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Astra Giurgiu

14:45 UTA Arad – FC Argeş

21:00 Universitatea Craiova – FC Viitorul Constanţa

Duminică, 24 ianuarie

18;00 Gaz Metan Mediaş – Politehnica Iaşi

20:00 FC Botoşani – Dinamo

Luni, 25 ianuarie

20:30 FC Hermannstadt – CFR Cluj

Etapa a 19-a:

Marţi, 26 ianuarie

FC Viitorul Constanţa – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

FC Voluntari – Universitatea Craiova

FC Argeş – FCSB

Miercuri, 27 ianuarie

Academica Clinceni – FC Botoşani

Politehnica Iaşi – UTA Arad

Dinamo – Gaz Metan Mediaş

Joi, 28 ianuarie

FC Hermannstadt – Chindia Târgovişte

CFR Cluj – Astra Giurgiu

Etapa a 20-a:

Vineri, 29 ianuarie

Universitatea Craiova – FC Argeş

Sâmbătă, 30 ianuarie

Sepsi OSK Sf. Gheorghe – FC Voluntari

Gaz Metan Mediaş – Academica Clinceni

FCSB – Politehnica Iaşi

Duminică, 31 ianuarie

FC Botoşani – FC Hermannstadt

Astra Giurgiu – FC Viitorul Constanţa

UTA Arad – Dinamo

Luni, 1 februarie

Chindia Târgovişte – CFR Cluj

Etapa a 21-a:

Marţi, 2 februarie

FC Argeş – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Politehnica Iaşi – Universitatea Craiova

Miercuri, 3 februarie

FC Hermannstadt – Gaz Metan Mediaş

FC Voluntari – Astra Giurgiu

Dinamo – FCSB

Joi, 4 februarie

Academica Clinceni – UTA Arad

Chindia Târgovişte – FC Botoşani

CFR Cluj – FC Viitorul Constanţa

Etapa a 22-a:

Vineri, 5 februarie

Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Politehnica Iaşi

Sâmbătă, 6 februarie

Astra Giurgiu – FC Argeş (meciul se poate disputa duminică, 7 februarie, în funcţie de programul Cupei României)

Universitatea Craiova – Dinamo

Duminică, 7 februarie

UTA Arad – FC Hermannstadt

Gaz Metan Mediaş – Chindia Târgovişte

FCSB – Academica Clinceni

Luni, 8 februarie

FC Viitorul Constanţa – FC Voluntari

FC Botoşani – CFR Cluj.

Orele de disputare ale meciurilor din etapele 19-22 urmează a fi comunicate.

foto: LPF

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.