Metalul Reşiţa a încheiat cantonamentul din Antalya cu o victorie

Metalul Resita

Metalul Reşiţa a disputat ultimul meci amical din stagiul de pregătire din Antalya. Echipa lui Cătălin Rufă s-a impus cu 3-2 în faţa formaţiei din prima ligă georgiană, FC Zugdidi. Mureşan a deschis scorul în minutul 15, Vasile l-a majorat în minutul 22, 2-0, pentru ca Szabo să înscrie în minutul 68 pentru 3-1. În minutul 60 Andrei Vaştag a ratat un penalty.

Această ultimă partidă a fost cea mai reuşită a elevilor lui Marian Pană, conform informaţiilor de pe pagina oficială a Metalului Reşiţa.

Marian Pană a început partida cu: Zimmerman, R Cristian, Nogo, Apostol, Murgoci, Vasile, Vaştag, Breşneni, Szabo, Opriţa şi Mureşan. După pauză au mai jucat Creţu, Liuba, Stoica, Neagoe, Făgărăşanu, Vădrariu şi Enciu.

Metalul Reşiţa pleacă duminică din cantonamentul din Antalya, iar de miercuri va începe antrenamentele pe stadionul din Valea Domanului.