Metalul Reşiţa a fost învinsă în meci amical de echipa de pe locul 7 din campionatul Armeniei

Metalul Resita amical cu Ulysses ErevanMetalul Reşiţa a pierdut ieri, cu 2-1, meciul cu echipa de pe locul 7 din campionatul Armeniei, Ulysses Erevan. A fost cel de-al cincilea joc amical din cadrul turneului de pregătire din Antalya. Pentru Metalul Reşiţa a marcat Apostol, în minutul 80.

Marian Pană a început partida cu Pascal, Creţu, Apostol, Făgărăşanu, Murgoci, Dragu, Vaştag, Neagoe, Vădrariu, Stoica şi Enciu. După pauză au mai intrat R. Cristian, Nogo, Popescu, Liuba, Vasile, Breşneni, Szabo, Mureşan, Besart.

Formaţia reşiţeană urmează să susţină un ultim meci amical în Turcia, sâmbătă, 15 februarie, după care va reveni în ţară.

Formația reșițeană are până acum o victorie (3-1 cu Karpatî Lvov II), două egaluri (1-1 cu Dunaújváros Pálhalma SE și FC Milsami Orhei) și două înfrângeri (0-1 cu Nyíregyháza Spartacus și 1-2 cu Ulysse Erevan).