Progresul Ezeriş nu a reușit să câștige meciul cu Gloria Lunca Teuz Cermei, chiar dacă a dominat întâlnirea

215

Progresul Ezeriş n-a avut noroc în etapa a 7-a a Ligii a III-a de fotbal. Formaţia cărăşeană a primit sâmbătă, 24 octombrie replica echipei Gloria Lunca Teuz Cermei, care s-a impus la Caransebeş cu scorul de 3-2.

Partida a început foarte bine pentru elevii lui Adrian Enăşescu: formaţia din Ezeriş a condus cu 2-0, prin golurile marcate de Sergiu Rimovecz, în minutul 17, şi George Beloescu, din penalty, în minutul 57. Din păcate pentru cărăşeni, oaspeţii din judeţul Arad au restabilit rapid egalitatea, prin golurile înscrise de Ciubotariu şi Filip în minutele 59 şi 61 – cel de-al doilea din lovitură de pedeapsă. În prelungirile partidei, pe fondul dominării gazdelor, Gloria Lunca Teuz Cermei a dat lovitura, reuşind să marcheze golul victoriei prin Şimăndan.