Handbaliștii de la CSM Reșița, aproape de un rezultat pozitiv în meciul cu CSU Suceava

Întărită şi cu cei doi georgieni care au lipsit la primele două turnee, echipa de handbal CSM Reşiţa a abordat cu mari speranţe jocul din etapa a 10-a, în care a avut ca adversară formaţia CSU din Suceava. Rosso-nerii şi-au dorit foarte mult un rezultat pozitiv, care părea perfect posibil după primele 25 de minute. Elevii lui Bojan Butulija conduceau la o diferenţă de trei goluri, dar sucevenii au revenit pe finalul primei reprize, reuşind să egaleze la 10.  În partea a doua a jocului, CSU Suceava a fost echipa ceva mai bună, iar Reşiţa a fost nevoită să-şi asume rolul de urmăritoare. Deşi aveau avantaj de 3 goluri în minutul 57, bucovinenii au trăit cu emoţii finalul: rosso-nerii au mai marcat de două ori, însă n-au mai avut forţa de a egala. CSM Reşiţa – CSU Suceava, scor final 20-21, şi formaţia reşiţeană rămâne cu contul gol şi după etapa a 10-a.

CSM Reşiţa: Szopka, Simulescu, Orjonikidze (5), Starchenko (4), Kbilashvili (4),  Trifkovic (3), Jevtic (2), Ignat (1), Kirsch (1), Vulpe, Bahan, Bote, Daia, Belchite, Milosevic.