[AUDIO] Handbaliștii de la CSM Reșița dispută astăzi primul joc din campionat, în turneul de la Sfântu Gheorghe

Handbaliștii de la CSM Reșița debutează marți,15 septembrie în Liga Națională, ediția 2020-2021, într-un turneu de sală ce se desfășoară la Sfântu Gheorghe.

Antrenorul rosso-nerilor, Bojan Butulija, vorbește despre debutul în campionat și despre probleme de efectiv cu care se confruntă în această perioadă:

Cealaltă echipă din Banat, SCM Politehnica Timișoara, debutează tot marți, în noua ediție de campionat, de la ora 17, cu Potaissa Turda.

Program meciuri Sfântu Gheorghe

Desfășurător program meciuri Turneu Liga Zimbrilor Sala Arena Sepsi (Sala 1)

ZiuaOraSala 1 (Polivalenta)Televizare
15.09.202012.00CSM Reșița – CSM Focșani 2007 
15.09.202014.30CSA Steaua București – Loc 2 Turneu Promovare 
15.09.202017.00SCM Politehnica Timișoara – AHC Potaissa TurdaTVR
15.09.202019.30CSM București – Loc 1 Turneu Promovare 
16.09.202012.00Loc 1 Turneu Promovare – AHC Dobrogea Sud Constanța 
16.09.202014.30CS HC Buzău 2012 – CS Minaur Baia Mare 
16.09.202017.00AHC Potaissa Turda – CSA Steaua BucureștiTVR
16.09.202019.30CSM Reșița – CSM București 
17.09.202012.00AHC Dunărea Călărași – Loc 1 Turneu Promovare 
17.09.202014.30AHC Dobrogea Sud Constanța – CSM Reșița 
17.09.202017.00CSM București – CSM Focșani 2007  TVR
17.09.202019.30CS Minaur Baia Mare – CSM Bacău 

Desfășurător acces sală  Turneu Liga Zimbrilor Sala Polivalentă (Sala 1)

ZiuaOraSala 1 (Polivalenta)
15.09.202011.05CSM Reșița
 11.15CSM Focșani 2007
15.09.202013.35CSA Steaua București
 13.45Loc 2 Turneu Promovare
15.09.202016.05SCM Politehnica Timișoara
 16.15AHC Potaissa Turda
15.09.202018.35CSM București
 18.45Loc 1 Turneu Promovare
16.09.202011.05Loc 1 Turneu Promovare
 11.15AHC Dobrogea Sud Constanța
16.09.202013.35CS HC Buzău 2012
 13.45CS Minaur Baia Mare
16.09.202016.05AHC Potaissa Turda
 16.15CSA Steaua București
16.09.202018.35CSM Reșița
 18.45CSM București
17.09.202011.05AHC Dunărea Călărași
 11.15Loc 1 Turneu Promovare
17.09.202013.35AHC Dobrogea Sud Constanța
 13.45CSM Reșița
17.09.202016.05CSM București
 16.15CSM Focșani 2007
17.09.202018.35CS Minaur Baia Mare
 18.45CSM Bacău

Desfășurător ore meciuri Turneu Liga Zimbrilor Sala Kati  Szabo (Sala 2)

ZiuaOraSala 2 (Kati Szabo)Televizare
15.09.202011.00CS Minaur Baia Mare – CSM Vaslui 
15.09.202013.30AHC Dunărea Călărași – CS HC Buzău 2012 
15.09.202016.00AHC Dobrogea Sud Constanța – CSM Bacău 
15.09.202018.25CSM Făgăraș – CS Dinamo BucureștiTVR
16.09.202011.00CSM Bacău – AHC Dunărea Călărași 
16.09.202013.30CSM Vaslui – SCM Politehnica Timișoara 
16.09.202016.00Loc 2 Turneu Promovare – CSM Făgăraș 
16.09.202018.25CSM Focșani 2007 – CS Dinamo BucureștiTVR
17.09.202011.00CSM Făgăraș – AHC Potaissa Turda 
17.09.202013.30CS Dinamo București – Loc 2 Turneu Promovare 
17.09.202016.00SCM Politehnica Timișoara – CS HC Buzău 2012 
17.09.202018.25CSA Steaua București – CSM VasluiTVR

Desfășurător acces sală  Turneu Liga Zimbrilor Sala Kati  Szabo (Sala 2)

ZiuaOraSala 2 (Kati Szabo)
15.09.202010.05CS Minaur Baia Mare
 10.15CSM Vaslui
15.09.202012.35AHC Dunărea Călărași
 12.45CS HC Buzău 2012
15.09.202015.05AHC Dobrogea Sud Constanța
 15.15CSM Bacău
15.09.202017.30CSM Făgăraș
 17.40– CS Dinamo București
16.09.202010.05CSM Bacău
 10.15AHC Dunărea Călărași
16.09.202012.35CSM Vaslui
 12.45SCM Politehnica Timișoara
16.09.202015.05Loc 2 Turneu Promovare
 15.15CSM Făgăraș
16.09.202017.30CSM Focșani 2007
 17.40CS Dinamo București
17.09.202010.05CSM Făgăraș
 10.15AHC Potaissa Turda
17.09.202012.35CS Dinamo București
 12.45Loc 2 Turneu Promovare
17.09.202015.05SCM Politehnica Timișoara
 15.15CS HC Buzău 2012
17.09.202017.30CSA Steaua București
 17.40CSM Vaslui

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.