Manchester United a fost ţinută în şah pe teren propriu de “lanterna roşie” din Premier League

Manchester United - Fulham, 2-2, in Premier LeagueManchester United, campioana en titre a Angliei, a reuşit doar un rezultat de egalitate pe teren propriu, 2-2, în compania formaţiei Fulham “lanterna roşie” din Premier League, duminică, 9 februarie, într-o partidă din cadrul etapei a 25-a a sezonului.

Oaspeţii au deschis scorul prin Sidwell (min.19), însă United a ripostat în repriza secundă prin Van Persie (min.78) şi Carrick (min.80), iar jocul părea că se îndreaptă către o victorie a elevilor lui David Moyes, însă Fulham a reuşit să egaleze în ultimele secunde ale prelungirilor, prin Brent (90+4), spre disperarea spectatorilor de pe Old Trafford.

Într-un alt joc, Tottenham Hotspur, fără fundaşul român Vlad Chiricheş, a dispus în faţa propriilor suporteri, cu 1-0, de Everton, graţie reuşitei lui Adebayor (min.65).

În clasament conduce Chelsea, cu 56 puncte, urmată de Arsenal, 55 p, Manchester City, 54 p, Liverpool, 50 p, Tottenham, 47 p, 6.Everton, 45 p, 7.Manchester United, 41 p etc. sursa: Agerpres