Ania Caill

Trei sportivi români vor concura luni în competiţii la Jocurile Olimpice de iarnă de la Soci, schioarea Ania Caill (foto), în super-combinata alpină, biatlonistul Cornel Puchianu, în cursa de urmărire 12,5 km, şi Raluca Strămăturaru, în primele două manşe ale probei feminine de sanie.

Programul sportivilor români în competiţiile care au loc luni 10 februarie la Soci (ora României):

LUNI 10 FEBRUARIE 2014

09,00-10,30: Ania Monica Germaine Caill – schi alpin (Centrul Alpin Rosa Hutor) – super-combinata alpină – calificări

13,00-14,10: Ania Monica Germaine Caill – schi alpin (Centrul Alpin Rosa Hutor) – super-combinată – FINALA (DACĂ SE CALIFICĂ)

16,30-18,10: Cornel Dumitru Puchianu – biatlon (Complexul Laura) – 12,5 km urmărire masculin – FINALA

16,45-19,40: Raluca Nicoleta Strămăturaru – sanie (Complexul Sanki) – simplu feminin – manşele 1 şi 2

Programul competiţiilor de luni 10 februarie la Jocurile Olimpice de iarnă de la Soci (prima este ora locală, iar între paranteze figurează ora României):

Programul tuturor probelor de luni

09,00-12,00 (07,00-10,00) – curling M – turul 1: Rusia – Marea Britanie, Elveţia – Suedia, Danemarca – China, Germania – Canada (Ice Cube)

11,00-12,30 (09,00-10,30) – schi alpin – super-combinată alpină F: coborâre (Centrul alpin – Rosa Hutor)

13,45-16,35 (11,45-14,35) – short-track: 1.500 m M FINALA, 500 m F calificări, ştafetă 3.000 m F calificări (Iceberg)

14,00-16,30 (12,00-14,30) – hochei pe gheaţă F – tur preliminar: SUA – Elveţia (Şaiba Arena)

14,00-17,00 (12,00-15,00) – curling F – turul 1: China – Canada, Elveţia – SUA, Suedia – Marea Britanie, Rusia – Danemarca (Ice Cube)

15,00-16,10 (13,00-14,10) – schi alpin – super-combinată alpină F: slalom – FINALA (Centrul alpin – Rosa Hutor)

17,00-20,25 (15,00-18,25) – patinaj viteză – 500 m M – FINALA (Adler Arena)

18,00-19,20 (16,00-17,20) – schi freestyle – movile M – calificări (Extreme ParK – Rosa Hutor)

18,45-21,40 (16,45-19,40) – sanie – individual F – manşele 1 şi 2 (Centrul de sporturi pe pistă de gheaţă Sanki)

19,00-20,20 (17,00-18,20) – biatlon – urmărire M (12,5 km) – FINALA (Centrul sportiv Laura)

19,00-21,30 (17,00-19,30) – hochei pe gheaţă F – tur preliminar: Finlanda – Canada (Şaiba Arena)

19,00-22,00 (17,00-20,00) – curling M – turul 1: SUA – Norvegia, Danemarca – Rusia, Canada – Elveţia, Suedia – Marea Britanie (Ice Cube)

22,00-23,35 (20,00-21,35) – schi freestyle – movile M – FINALA (Extreme Park – Rosa Hutor)

(Sursa: Agerpres)

(Daniel Babun)