Ascultă Radio România Reșița Live

ANUNŢ LICITAŢIE REȘIȚA

         Municipiul Reşiţa, cu sediul in Reşiţa, Piaţa 1 Decembrie 1918, nr. 1, Judeţul Caraş Severin, tel 0255-212483, 0255-220546, fax 0255/212483, cod fiscal 3228764, Trezoreria Reşiţa.

ANUNŢ LICITAŢIE REȘIȚA

Articol editat de Valentina Adam, 23 iunie 2020, 12:54

  • Informaţii generale privind obiectul concesiunii, în special descrierea şi identificarea bunului care urmează să fie concesionat:

      Concesionarea parcelelor  de teren nr.  56 – în suprafaţa  de  2483  mp, parcela nr. 57 – în suprafaţa  de  2480  mp, parcela  nr. 4- în suprafaţă de 2427 mp şi parcela nr. 2 – în suprafaţă de 2518 mp, parcele situate în Reşiţa, Zona Industrială Aglomerator – Valea Ţerovei, aparţinând domeniului public, conform H.C.L. nr. 113/20.03.2020 şi O.U.G. 54/2019.

  •   Informaţii privind documentaţia de atribuire

      Se regăsesc în caietul de sarcini.

     Direct de la Direcţia pentru Administrarea Domeniului Public şi Privat al Municipiului Reşiţa.

3.2. Denumirea şi adresa serviciului/compartimentului din cadrul concedentului, de la care se poate obţine un exemplar din documentaţia de atribuire

 Direcţia pentru Administrarea Domeniului Public şi Privat al Municipiului Reşiţa , cu sediul în Reşiţa, str. P. Maior, nr. 2, (Bloc. 800), camera 3311, Judeţul Caraş-Severin.

  • Costul şi condiţiile de plată pentru obţinerea acestui exemplar, unde este cazul

      Preţul este de 50 lei şi se va achita la casieria Direcţiei pentru Administrarea Domeniului Public şi Privat al municipiului Reşiţa, de luni până vineri între orele 8-13.

  • Data limită pentru solicitarea clarificărilor: 10.07.2020,  ora 13.
  • Informaţii privind ofertele –
    • Data limită de depunere a ofertelor: 14.07.2020,  ora 14.

         4.2 Adresa la care se depun ofertele: Reşiţa, str. P. Maior, nr. 2, (Bloc 800),  Judeţul Caraş Severin, Registratură.

  •  Numărul de exemplare în care trebuie depusă fiecare ofertă: un exemplar.
  • Data si locul la care se va desfăşura şedinţa publică de deschidere a ofertelor:

Reşiţa, Piaţa 1 Decembrie 1918, nr. 1 A, etaj 1, sala de şedinţe,în data de 15.07.2020, ora 13.

6. Denumirea, adresa, numărul de telefon, fax, adresa de e-mail a instanţei competente în soluţionarea litigilor apărute şi termenele pentru sesizarea instanţei.

       Tribunalul Caraş Severin, Reşiţa, str. Horea, nr. 2-4, telefon 0255213304, fax 0255211554, email- cosmin.didu@just.ro.

Colectarea deșeurilor textile, la Răcășdia. Campania are loc sâmbătă, 29 august
Utilitar vineri, 28 august 2026, 08:31

Colectarea deșeurilor textile, la Răcășdia. Campania are loc sâmbătă, 29 august

Colectarea deșeurilor textile, la Răcășdia. Campania are loc sâmbătă, 29 august   Primăria comunei Răcășdia anunță o nouă acțiune...

Colectarea deșeurilor textile, la Răcășdia. Campania are loc sâmbătă, 29 august
Dezinsecție stradală în Caransebeș, în noaptea de 28 spre 29 august. Recomandări pentru locuitori
Utilitar joi, 27 august 2026, 11:03

Dezinsecție stradală în Caransebeș, în noaptea de 28 spre 29 august. Recomandări pentru locuitori

Locuitorii municipiului Caransebeș sunt informați că, în noaptea de 28 spre 29 august 2026, va avea loc o acțiune de dezinsecție stradală pe...

Dezinsecție stradală în Caransebeș, în noaptea de 28 spre 29 august. Recomandări pentru locuitori
Licitații pentru parcările de reședință din Arad. RECONS preia cereri în perioada 1–14 septembrie
Utilitar joi, 27 august 2026, 09:41

Licitații pentru parcările de reședință din Arad. RECONS preia cereri în perioada 1–14 septembrie

Serviciul Parcări Rezidențiale din cadrul S.C. RECONS S.A. anunță o nouă etapă pentru atribuirea locurilor de parcare de reședință din...

Licitații pentru parcările de reședință din Arad. RECONS preia cereri în perioada 1–14 septembrie
Vinde și cumpără, rapid și eficient.
Utilitar miercuri, 26 august 2026, 16:00

Târgul de Bunuri – 26 august 2026

Târgul de Bunuri, emisiunea dedicatã anunțurilor de micã publicitate, unde ascultãtorii pot vinde sau cumpãra diverse bunuri, într-un mod...

Târgul de Bunuri – 26 august 2026
Utilitar miercuri, 26 august 2026, 10:22

Restricții de circulație în Timișoara: două artere importante, închise etapizat pentru lucrări

Șoferii care circulă prin Timișoara trebuie să țină cont de noi restricții de trafic. La solicitarea Societății Drumuri Municipale, Comisia...

Restricții de circulație în Timișoara: două artere importante, închise etapizat pentru lucrări
Utilitar luni, 24 august 2026, 16:00

Târgul de Bunuri – 24 august 2026

Târgul de Bunuri, emisiunea dedicatã anunțurilor de micã publicitate, unde ascultãtorii pot vinde sau cumpãra diverse bunuri, într-un mod...

Târgul de Bunuri – 24 august 2026
Utilitar duminică, 23 august 2026, 13:30

Primăria Reșița scoate la licitație mai multe terenuri din oraș. Ofertele pot fi depuse până pe 26 august

Primăria Reșița organizează, în data de 27 august 2026, de la ora 13:00, o nouă licitație publică deschisă pentru vânzarea mai multor...

Primăria Reșița scoate la licitație mai multe terenuri din oraș. Ofertele pot fi depuse până pe 26 august
Utilitar duminică, 23 august 2026, 13:10

Restricții de circulație în Timișoara: străzi închise pentru Super Rally, CODRU Festival și lucrări la rețeaua de gaze

Comisia de circulație din cadrul Primăriei Municipiului Timișoara a aprobat măsurile în urma solicitărilor venite din partea organizatorilor de...

Restricții de circulație în Timișoara: străzi închise pentru Super Rally, CODRU Festival și lucrări la rețeaua de gaze