[VIDEO-AUDIO] Dorinel Munteanu: Le-am cerut să aibă atitudine, dar randamentul unor jucători este sub așteptări. Se vor face schimbări în pauza competițională

1214

În Liga  a-II-a de fotbal au avut loc primele partide din etapa a 21-a.

În Valea Domanului, pe un teren afectat de condițiile atmosferice, CSM Reșița a întâlnit formația clasată pe locul II în eșalonul secund, CS Mioveni. Echipa reșițeană nu a reușit să își adjudece vreun punct, oaspeții au fost cei care s-au impus, la limită, 1-0. Deși au avut câteva ocazii clare de gol, rosso-nerii nu au reușit să înscrie. Formația antrenată de Marius Stoica a punctat pe finalul primei reprize, gol marcat de Costin, printr-un șut de la 25 de metri.

Antrenorul oaspeților , Marius Stoica, a criticat starea gazonului din Valea Domanului și și-a felicitat jucătorii că au reușit să se impună:

”Vreau atitudine de la jucători, mi-ar părea bine dacă le-ar fi rușine de evoluția lor, fiindcă mie îmi este rușine de cum am jucat”, a spus la final de partidă Dorinel Munteanu:

Pentru CSM Reșița au evoluat: Horvat – Acka, Ehman, Vasiu, Vădrariu – Săulescu, Danci, Cristea, Dat, Velici – Coman. Rezerve au fost: Zimmerman, Răducan, Vlădia, Breșneni, Caragea, Cioablă, Poiană

FC Argeş – Sportul Snagov 3-0.

Sâmbătă se mai dispută meciurile ASU Politehnica Timişoara – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu (14:00) şi CS Concordia Chiajna – Fotbal Club Rapid (16:00). Duminică sunt programate întâlnirile AFC UTA Arad – FC Petrolul Ploieşti (13:00) şi ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu – AS FC Universitatea Cluj (Stadion Municipal – Târgu Jiu, 17:00).

Lider este UTA Arad, cu 38 de puncte (19 jocuri), urmată de CS Mioveni, 37 p (20 j), FC Argeş, 33 p (20 j), Rapid Bucureşti, 32 p (19 j), Turris-Oltul Turnu Măgurele, 32 p (19 j) etc. CSM Reșița rămâne pe poziția a 17-a cu 18 puncte.

sursa foto: Cristina Corocan