CSM Reşiţa pierde la Piteşti după ce a condus cu 2-0

CSM Reşiţa a jucat azi, pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești, partida restantă din Etapa a XI-a din Liga a II-a de fotbal, împotriva FC Argeş.

Elevii lui Leo Doană au reuşit o primă repriză bună în care au deschis scorul în minutul 16 prin Marius Coman, Emanuel Dat reuşind majorarea avantajului la 2-0 22 de minute mai târziu.

Echipa din Valea Domanului a intrat totuşi la vestiare cu un avantaj minim, trupa din Trivale reuşind să reducă din handicap cu 2 minute înainte de finalul primei reprize prin Nini Popescu.

După pauză, rosonerri n-au mai reuşit aceeaşi prestaţie bună, dând ocazia piteştenilor să egaleze şi să treacă în avantaj, în decurs, practic, de un minut. Andrei Blejdea a marcat în minutul 69, scorul final fiind stabilit în minutul 70 de Grigore Turda.

După această răsturnare de scor, singura “reuşită” a reşiţenilor a mai fost cartonaşul roşu luat în minutul 73, după ce a văzut al doilea galben, de Marius Coman.