[FOTO-AUDIO] Campioana României, Dinamo Bucureşti, nu se dezminte. CSM Reșița, în așteptarea victoriei

225

Handbalistii de la CSM Reşiţa au pierdut jocul de joi, 3 octombrie cu Dinamo Bucureşti, campioana României. La final diferența a fost de 10 goluri, 24-34, după ce la pauză conduceau tot oaspeţii cu 16-12.  Adversarul și-a respectat blazonul și s-a impus clar.

Antrenorul dinamoviștilor, Constantin Ștefan, a apreciat și replica reșițenilor:

Și Călin Hossu, tânărul jucător al celor de la Dinamo București, a apreciat jocul formației CSM Reșița și și-a exprimat bucuria de a face parte din proiectul campionilor:

Antrenorul rosso nerilor,  Ilie Vaidasigan i-a felicitat pe dinamoviști pentru evoluția din campionat, dar mai ales din Liga Campionilor. Despre formația sa a subliniat că a făcut o primă repriză bună:

Și portarul reșițenilor, Paul Simulescu, apreciază că jocul său și al colegilor a fost unul destul de bun și că își doresc în etapa viitoare o primă victorie în deplasare la CSM Făgăraș:

În meciul de joi dintre CSM Reşiţa si Dinamo Bucureşti s-au întâlnit pe teren ca adversari fraţii Negru, Nicu si Marius.

Cu șase goluri, Bahan a fost principalul marcator al CSM Reșița, urmat de Belchite cu patru reușite.

Joia viitoare, în etapa a 7-a, CSM Reșița va juca la CSM Făgăraș, formația clasată pe ultimul loc în Liga Zimbrilor.