[FOTO-AUDIO] CSM Reșița, fără puncte din deplasarea de la Chiajna

343

Fotbaliștii de la CSM Reșița au evoluat sâmbătă, 7 septembrie în deplasare la Concordia Chiajna, în Liga a II-a de fotbal. Rosso-nerii au fost aproape de a obține un punct din această întâlnire, dar jocul s-a încheiat cu victoria gazdelor, cu 2-1. La pauză a fost 1-0 prin golul înscris de Alexandru Albu în minutul 17. Același Alexandru Albu a fost cel care în partea secundă a mărit diferența, 2-0, din minutul 74.  Elevii lui Leontin Doană au marcat golul în minutul 87 prin Cristea.

La final de joc, antrenorul Leontin Doană, a explicat ce a lipsit reșițenilor să obțină puncte în deplasarea de la Chiajna:

Turris Oltul Turnu Măgurele – ASU Politehnica Timişoara 2-0

Daco-Getica Bucureşti – Campionii FC Argeş 0-2 .

Rapid – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 17:15

Ripensia Timişoara – Petrolul Ploieşti 19:45

Duminică, 8 Septembrie  Farul Constanţa – FK Csikszereda 13:30

Miercuri, 6 Noiembrie      Universitatea Cluj – UTA Arad 19:30.

Următorul meci pentru CSM Reșița va fi miercuri, 11 septembrie de la ora 16.30, cel din Cupa României, acasă, cu ASU Politehnica Timișoara.

sursa foto: Adrian Schindarli