CS Universitatea Reşiţa s-a clasat pe locul 2 la turneul Beach Volley Champions

Universitatea Resita, campioana RomanieiCampioanele naţionale la volei de plajă, Sorina Buz şi Andreea Smultea, componente ale echipei CS Universitatea Reşiţa, au obţinut medaliile de argint la turneul pentru seniori Beach Volley Champions, de la Mamaia. În finala disputată miercuri, 24 iulie, elevele lui Dan Jitaru au fost învinse cu 2-0 (21-14, 21-17), de echipa Gringas Locas, alcătuită din voleibalista constănţeană Adriana Vîlcu şi fosta jucătoare americană Lily Olteanu.

Pe locul 3 s-a clasat Constanţa 1 (Marina Cojocaru – Raluca Ispas), care s-a impus în finala mică jucată cu CSM Timişoara 1 (Ionela Vlad – Anca Paşca), scor 2-0.

Rezultate din semifinale: CSU Reşiţa – Constanţa 1, 2-0 (reeditare a finalei de la Oradea); Gringas – Timişoara 1, 2-0. Primele trei clasate au fost răsplătite cu diplome, cupe, premii în bani şi în produse.