Dinamo a fost învinsă de Energhia Vladivostok

Dinamo a fost invinsa de Energhia VladivostokEchipa de fotbal Dinamo Bucureşti a fost învinsă de formaţia rusă Luci-Energhia Vladivostok cu 1-0 (0-0) duminică, 20 ianuarie, într-un meci amical jucat în stagiul de pregătire din Antalya. Formaţia aflată pe locul 8 în liga a doua rusă a învins graţie unui gol marcat în minutul 51, după o eroare în defensiva echipei din Şoseaua Ştefan cel Mare.

Antrenorul Flavius Stoican a început în formula: Bălgrădean – L. Rus, Thicot, D. Grigore, Grecu – V. Lazăr, Diakhate, Boubacar, C. Matei – Velici, Bilinski. În repriza secundă au jucat: Bălgrădean – Bărboianu, Thicot, Asanovic, A. Radu (St. Filip) – V. Lazăr, Diakhate, C. Munteanu – D. Buia, Bilinski (Ţucudean), D. Rotariu.

Tot duminică, Dinamo a fost învinsă de formaţia azeră Qarabag Agdam cu 1-0, într-un joc de pregătire susţinut în cursul dimineţii.

Următorul meci amical din cadrul stagiului de pregătire în Antalya este programat joi, 23 ianuarie, la ora 14, cu FK Cernomoreţ Odesa (Ucraina).

Sursa: Agerpres