[VIDEO-FOTO] CSM Reșița simte, din nou, gustul victoriei. A trecut de liderul seriei

539
Victorie pentru echipa de fotbal din Liga a-III-a, CSM Reșița!
Sâmbătă,17 noiembrie în etapa a 13-a, s-a impus pe teren propriu în fața liderului Șoimii Lipova cu 2-0 prin golurile marcate de Ene, în minutul 29 și Staicu, în minutul 46.
Jocul a fost unul peste Liga a III-a, iar băieții mei au jucat foarte bine, a spus Leontin Doană, antrenorul reșițenilor:

”A fost un joc la un nivel destul de mare pentru Liga a III-a. Îmi felicit băieți pentru jocul făcut, pentru atitudine, dăruire. Trebuie să mai lucrăm la partea fizică, adversarii noștri și-au creat ocazii după ce noi am căzut din punct de vedere. Până în minutul 60 adversarul n-a avut nicio ocazie. Ne așteaptă două meciuri la fel de grele, la Dumbrăvița și, acasă, cu Galda, iar noi sperăm să aducem două victorii să avem o vacanță, cât mai frumoasă din toate punctele de vedere.”

CONFORM Liga2.ro

Următorul joc al reșițenilor va fi la CS Dumbrăvița, săptămâna viitoare.

———–

Echipa de fotbal din Liga a-III-a,seria a IV-a, CSM Şcolar Reşiţa are de disputat sâmbătă, 17 noiembrie, unul dintre cele mai dificile jocuri din campionat. Rosso-nerii vor evolua pe stadionul Mircea Chivu cu revelația actualei ediții.

Leontin Doană, antrenorul rosso nerilor vorbește despre acest meci important:

„Noi ne-am pregătit foarte bine. Băieții au răspuns la comenzile mele și rezultatele s-au văzut. A fost un semieșec acasă cu Sebișul, dar în rest au respectat în totalitate ceea ce le-am cerut. Suntem conștienți că ne așteaptă un joc foarte greu, acasă, cu echipa de pe primul loc, dar eu am încredere în jucătorii mei. Sunt de calitate și sperăm să se vadă acest lucru și în jocul de sâmbătă, cu Șoimii Lipova”, a afirmat antrenorul Leontin Doană.

Nu sunt indisponibili pentru meciul de sâmbătă, 17 noiembrie, iar fanii echipei sunt așteptați la arena Mircea Chivu, în număr cât mai mare.