Gabriel Torje a fost titluar la Espanol Barcelona, în etapa a 19-a a campionatului spaniol de fotbal

GabrielTorjeMijlocașul român Gabriel Torje a fost titular în partida pierdută de echipa sa pe teren propriu cu Real Madrid, scor 0-1. Românul a avut un început bun, când a trimis câteva centrări periculoase în careul madrilenilor, dar s-a stins în repriza secundă.

Pepe a stabilit scorul final, înscriind cu capul în minutul 55. Zece minute mai târziu Torje a fost schimbat cu Simao.

Până la final Ronaldo a ratat câteva şanse uriaşe, scorul final rămânând cel din minutul 55, adică 0-1.

Graţie acestui rezultat, Real Madrid s-a apropiat la 3 puncte de Atletico şi Barcelona, care au remizat sâmbătă, 0-0. Sursa: gsp.ro