Pleacă Octavian Benga din Valea Domanului?

CSM Școlar Reșița a terminat la egalitate 0-0 partida disputată astăzi în Valea Domanului în etapa a 9-a din Seria a 4-a a Ligii a 3-a de fotbal.

Rossoneri n-au reușit să treacă de FC Avrig, sibienii fiind foarte aproape să plece chiar victorioși de pe Mircea Chivu. Doar bara porții apărate de Zimmerman i-a salvat chiar în debutul meciului, în minutul 3, pe reșițeni de la un dezastru. În plus, echipa din Sibiu a avut numeroase faze de poartă, mai ales în prima repriză, echipa pregătită de Octavian Benga scăpând ca prin urechile acului de un eșec rușinos.

La final, antrenorul reșițenilor Octavian Benga s-a declarat dezamăgit de evoluția elevilor săi, adăugând că se gândește chiar la demisie. De altfel, el a și vorbit cu președintele Cristi Bobar care l-a sfătuit să nu ia decizii la cald.

Benga a spus că luni va face publică hotărârea sa, dând asigurări că va fi primul care va anunța dacă rămâne sau nu în Valea Domanului.