Liga 1Rezultate:
Marţi 17 decembrie
ASC Corona 2010 Braşov – FC Ceahlăul Piatra Neamţ 1-0 (1-0), stadion ‘Tineretului’ – Braşov
A marcat: Răzvan Dâlbea (20).
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Bogdan Velicu (Bucureşti), Florin Eduard Ungureanu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Dragoş Teodor (Constanţa).
Observatori: Viorel Sandu (Bucureşti) – CCA, Emeric Dembroschi (Timişoara) – LPF

FC Viitorul Constanţa – CS Concordia Chiajna 1-1 (1-1), stadion ‘Concordia’ – Chiajna
Au marcat: Mircea Axente (6), respectiv Wellington Carlos da Silva (29).
Cartonaş roşu: Tiberiu Serediuc (Concordia, 83).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Ciprian Florin Danşa (Oradea), Marius Cristian Marchidanu (Brăila); arbitru de rezervă: Marcel Bîrsan (Bucureşti)
Observatori: Adrian Vidan (Bucureşti) – CCA, Ionuţ Calancia (Bucureşti) – LPF

FC Vaslui – FC Dinamo Bucureşti 1-1 (1-0), stadion ‘Municipal’ – Vaslui
Au marcat: Liviu Antal (44 – penalty), respectiv George Ţucudean (76).
Arbitru: Marius Avram (Bucureşti); arbitri asistenţi: Dragoş Mihai Iliescu (Craiova), Daniel Mitruţi (Craiova); arbitru de rezervă: Dragoş Istrate (Bucureşti)
Observator: Cornel Sorescu (Piteşti) – CCA, Romulus Chihaia (Bucureşti) – LPF

Miercuri 18 decembrie:
ACS Poli Timişoara – FC CFR 1907 Cluj 1-0 (0-0), stadion ‘Dan Păltinişanu’ – Timişoara
A marcat: Nicu Boldea (76).
Cartonaş roşu: Goncalo Brandao (CFR) 90+3.
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenţi: Bogdan Gheorghe (Bucureşti), George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel); arbitru de rezervă: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin)
Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) – CCA, Rodion Cămătaru (Craiova) – LPF

FC Steaua Bucureşti – AFC Astra Giurgiu 3-1 (1-0), ‘Arena Naţională’ – Bucureşti
Au marcat: Adrian Popa (16), Florin Gardoş (75), Federico Piovaccari (82), respectiv Constantin Budescu (50).
Cartonaşe roşii: Mihai Pintilii (Steaua, 89), William De Amorim (90).
Arbitru: Alexandru Tudor (Bucureşti); arbitri asistenţi: Aurel Oniţă (Constanţa), Adrian Radu Ghinguleac (Bucureşti); arbitru de rezervă: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Corneliu Fecioru (Bucureşti) – CCA, Paul Mincu (Bucureşti) – LPF; supervizor: Dumitru Mihalache (Bucureşti) – LPF

Joi 19 decembrie:
AFC Botoşani – CS Gaz Metan Mediaş 2-2 (2-1), stadion ‘Municipal’ – Botoşani
Au marcat: Istvan Fulop (13, 37), respectiv Dan Roman (5), Sergiu Muth (67).
Cartonaş roşu: Ciprian Dinu (Botoşani) 39.
Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea); arbitri asistenţi: Ovidiu Artene (Vaslui), Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea); arbitru de rezervă: Emil Voicu (Bacău)
Observatori: Costin Toma (Piatra Neamţ) – CCA, Ion Craiu (Bucureşti) – LPF

AFC Săgeata Năvodari – FC Braşov 0-0, stadion ‘Farul’ – Constanţa
Arbitru: Iulian Călin (Ştefăneşti/AG); arbitri asistenţi: Daniel Hulubei (Vaslui), Gabriel Sabin Stroe (Piteşti); arbitru de rezervă: Marius Bocăneală (Galaţi)
Observatori: Viorel Sandu (Bucureşti) – CCA, Dumitru Dumitriu (Bucureşti) – LPF

FC Universitatea Cluj – FC Oţelul Galaţi 1-0 (0-0), ‘Cluj Arena’ – Cluj-Napoca
A marcat: Valentin Lemnaru (min.90+2)
Arbitru: George Rădulescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Alexandru Vodă (Alba Iulia); arbitru de rezervă: Nicolae Cătălin Botaş (Timişoara)
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timişoara) – CCA, Ion Turculeanu (Craiova) – LPF.

CS Pandurii Tg. Jiu – FC Petrolul Ploieşti 0-1 (0-0), stadion ‘Tudor Vladimirescu’ – Tg. Jiu
A marcat: Hamza Younes (52).
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Oradea), Vasile Marinescu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Florin Miron (Bucureşti)
Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca) – CCA, Mario Agiu (Bucureşti) – LPF

Restanţe etapa a 2-a
Sâmbătă 21 decembrie
FC Astra Giurgiu – FC Steaua Bucureşti (stadion ”Marin Anastasovici”, 18,30, Dolce Sport 1)
CS Concordia Chiajna – FC Viitorul Constanţa (stadion ”Concordia” – Chiajna, 19,45, Digi Sport 1).
Clasament Agerpres:

loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Astra Giurgiu 18 13 2 3 44-18 41
2 Petrolul Ploieşti 19 11 7 1 29-11 40
3 Steaua Bucureşti 16 11 5 0 35-11 38
4 Pandurii Tg. Jiu 19 10 4 5 41-23 34
5 Dinamo Bucureşti 19 9 5 5 28-16 32
6 FC Vaslui 19 8 5 6 21-15 29
7 CFR Cluj 19 7 7 5 26-21 28
8 Gaz Metan Mediaş 19 7 6 6 23-21 27
9 Ceahlăul Piatra Neamţ 19 7 6 6 19-18 27
10 Concordia Chiajna 17 7 4 6 21-18 25
11 ACS Poli Timişoara 19 6 4 8 17-24 22
12 FC Botoşani 19 5 5 9 17-31 20
13 Săgeata Năvodari 19 5 4 10 21-40 19
14 Oţelul Galaţi 19 5 3 11 21-35 18
15 FC Braşov 19 3 7 9 18-26 16
16 Universitatea Cluj-Napoca 18 4 4 10 16-32 16
17 Viitorul Constanţa 18 3 6 9 11-30 15
18 ASC Corona 2010 Braşov 19 2 4 13 14-31 10