Ionuț Popa este supărat pe jucătorii săi

66

ACS Poli Timişoara a ratat şansa de a se apropia la patru puncte de ultimul loc de play-off, după 1-1 cu Gaz Metan Mediaş, pe Dan Păltinişanu, astfel că rămâne la 6 puncte de ultimul loc care duce în play-off.

Gazdele au deschis scorul repede, în minutul 4, prin Drăghici. A fost 1-0 la finalul primei reprize, deşi oaspeţii au trecut pe lângă egalare la execuţia frumoasă a lui Buziuc.La pauză, Pustai a mutat inspiraţ cu Golubovic şi Bic. Bosniacul şi-a făcut simţită prezenţa imediat. A marcat la 70 de secunde de la reluarea jocului. Curjuric n-a găsit ţinta în minutul 70, iar Olaru a încercat să-l păcălească pe Straton cu o execuţie de efect.
Medieşenii au mai trecut pe lângă gol la lovitura liberă executată de Marius Constantin, iar ACS Poli Timişoara – Gaz Metan Mediaş s-a încheiat 1-1,scrie Digisport.ro
Pentru medieşeni a fost al patrulea meci consecutiv fără înfrângere în toate competiţiile.

sursa foto:ACS Poli Timișoara