Liga 1Rezultate:
Vineri 6 decembrie
FC Braşov – Gaz Metan Mediaş 0-0, stadion ”Tineretului” – Braşov
Arbitru: Adrian Comănescu (Rm. Vâlcea); arbitri asistenţi: Eduard Ungureanu (Bucureşti), George Neacşu (Câmpulung Muscel); arbitru de rezervă: Cătălin Buşi (Rm. Vâlcea)
Observatori: Adrian Vidan (Bucureşti) – CCA, Eduard Alexandru (Ploieşti) – LPF

CS Concordia Chiajna – ACS Poli Timişoara 2-1 (1-0), stadion ”Concordia” – Chiajna
Au marcat: Florin Purece (30 – penalty), Wellington Carlos da Silva (85), respectiv Nicolas Gorobsov (56).
Arbitru: Teodor Crăciunescu (Râmnicu Vâlcea); arbitri asistenţi: Adrian Radu Ghinguleac (Bucureşti), Bogdan Velicu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Cristina Mariana Trandafir (Bucureşti)
Observatori: Ioan Mureşan (Bucureşti) – CCA, Marian Albu (Bucureşti) – LPF

Sâmbătă 7 decembrie:
FC Petrolul Ploieşti – ASC Corona 2010 Braşov 3-0 (1-0), stadion ”Ilie Oană” – Ploieşti
Au marcat: Juan Albin (17 – penalty), Damien Boudjemaa (57), Hamza Younes (62).
Arbitru: Alexandru Tudor (Bucureşti); arbitri asistenţi: Cristian Nica (Ploieşti), Aurel Oniţă (Constanţa); arbitru de rezervă: Iulian Călin (Ştefăneşti/AG)
Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) – CCA, Mariu Agiu (Bucureşti) – LPF

FC Dinamo Bucureşti – AFC Botoşani 1-0 (0-0), stadion ”Dinamo” – Bucureşti
A marcat: George Ţucudean (56).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Alexandru Vodă (Alba Iulia), Marius Cristian Marchidanu (Brăila); arbitru de rezervă: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare)
Observatori: Costin Toma (Piatra Neamţ) – CCA, Ion Craiu (Bucureşti) – LPF

Duminică 8 decembrie:
CS Pandurii Tg. Jiu – FC Universitatea Cluj 3-0 (0-0), stadion ”Tudor Vladimirescu” – Tg. Jiu
Au marcat: Feiz Shamsin (59), Alex Dos Santos (85, 90+1).
Arbitru: Pavel Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenţi: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Vladimir Urzică (Piatra Neamţ); arbitru de rezervă: Horaţiu Mircea Feşnic (Cluj-Napoca)
Observatori: Cornel Sorescu (Piteşti) – CCA, Gheorghe Nedelescu (Craiova) – LPF

FC Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Viitorul Constanţa 0-0, stadion ”Ceahlăul” – Piatra Neamţ
Arbitru: Marius Bocăneală (Galaţi); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Andrei Constantinescu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi)
Observatori: George Ionescu (Bucureşti) – CCA, Romeo Paşcu (Braşov) – LPF

FC Oţelul Galaţi – FC Steaua Bucureşti 1-1 (0-1), stadion ”Oţelul” – Galaţi
Au marcat: Alexandru Tudorie (77), respectiv Fernando Varela (37).
Arbitru: Iulian Dima (Bucureşti); arbitri asistenţi: Miclos Istvan Nagy (Cluj-Napoca), Sebastian Stoianov (Constanţa); arbitru de rezervă: Dragoş Istrate (Bucureşti)
Observatori: Constantin Ştefan (Bucureşti) – CCA, Paul Mincu (Bucureşti) – LPF; supervizor: Valentin Alexandru (Ploieşti) – LPF

Luni 9 decembrie:
FC CFR 1907 Cluj – AFC Săgeata Năvodari 6-1 (3-0), stadion ”Dr. Constantin Rădulescu” – Cluj-Napoca
Au marcat: Damjan Djokovic (2), Robert Maah (31), Rui Pedro (42), Ciprian Deac (46, 85), Camora (86), respectiv Alexandru Sorian (65).
Cartonaş roşu: Ionuţ Filip (Săgeata, 54).
Arbitru: Sebastian Colţescu (Craiova); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Oradea), Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa/PH); arbitru de rezervă: Florin Mihai Marcu (Oradea)
Observatori: Aron Huzu (Sibiu) – CCA, Florin Bătrânu (Timişoara) – LPF

AFC Astra Giurgiu – FC Vaslui 1-0 (1-0), stadion ”Marin Anastasovici” – Giurgiu
A marcat: Yazalde Gomes Pinto (29).
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Vasile Marinescu (Bucureşti), Marius Nicoară (Băile Herculane); arbitru de rezervă: George Rădulescu (Bucureşti)
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timişoara) – CCA, Romulus Chihaia (Bucureşti) – LPF; supervizor: Ionuţ Calancia (Bucureşti) – LPF.
Clasament Agerpres:

loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Astra Giurgiu 16 12 2 2 41-15 38
2 Petrolul Ploieşti 17 9 7 1 26-11 34
3 Steaua Bucureşti 14 9 5 0 30-10 32
4 Pandurii Tg. Jiu 17 9 4 4 36-19 31
5 Dinamo Bucureşti 17 8 4 5 23-15 28
6 Ceahlăul Piatra Neamţ 17 7 6 4 19-15 27
7 Gaz Metan Mediaş 17 7 5 5 20-17 26
8 FC Vaslui 17 7 4 6 19-14 25
9 CFR Cluj 17 6 7 4 23-19 25
10 Concordia Chiajna 15 7 3 5 20-16 24
11 ACS Poli Timişoara 17 5 4 8 16-20 19
12 FC Botoşani 17 5 4 8 14-26 19
13 FC Braşov 17 3 6 8 15-21 15
14 Oţelul Galaţi 17 4 3 10 19-33 15
15 Săgeata Năvodari 17 4 3 10 16-37 15
16 Viitorul Constanţa 16 3 5 8 10-27 14
17 Universitatea Cluj-Napoca 16 3 4 9 15-30 13
18 ASC Corona 2010 Braşov 17 1 4 12 12-29 7