liga-1Rezultate:
Vineri 22 noiembrie:
CS Concordia Chiajna – AFC Săgeata Năvodari 4-0 (0-0), stadion ‘Concordia’ – Chiajna
Au marcat: Neluţ Roşu (61, 74 – penalty), Wellington Carlos da Silva (89), Tiberiu Serediuc (90+3 – penalty).
Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea); arbitri asistenţi: Iulian Radu (Bucureşti), Gero Szabo (Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: Ovidiu Petru Oprea (Ploieşti)
Observatori: Adrian Vidan (Bucureşti) – CCA, Eduard Alexandru (Ploieşti) – LPF

FC Ceahlăul Piatra Neamţ – ACS Poli Timişoara 1-0 (0-0), stadion ‘Ceahlăul’ – Piatra Neamţ
A marcat: Bojan Golubovic (78).
Golubovic a ratat un penalty în min. 19 (a apărat Nuno Claro).
Arbitru: Sebastian Colţescu (Craiova); arbitri asistenţi: Bogdan Gheorghe (Bucureşti), Marius Cristian Marchidanu (Brăila); arbitru de rezervă: Bogdan Ionuţ Anghelinei (Galaţi)
Observatori: Stan Prodan (Alexandria) – CCA, Marcel Lică (Constanţa) – LPF

FC Oţelul Galaţi – FC Vaslui 1-2 (0-1), stadion ‘Oţelul’ – Galaţi
Au marcat: Marquinhos (90+3 – penalty), respectiv Cristian Sîrghi (28, autogol), Liviu Antal (84 – penalty).
Arbitru: Cătălin Popa (Piteşti); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Oradea), Vasile Marinescu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Cristina Dorcioman (Câmpulung Muscel)
Observatori: Nicolae Marodin (Bucureşti) – CCA, Ion Craiu (Bucureşti) – LPF; supervizor: Octavian Goga (Braşov) – LPF

Sâmbătă 23 noiembrie:
CS Pandurii Tg. Jiu – FC Steaua Bucureşti 1-1 (1-0), stadion ‘Tudor Vladimirescu’ – Tg. Jiu
Au marcat: Eric de Oliveira (27), respectiv Lukasz Szukala (49).
Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Cristian Nica (Ploieşti), Valentin Avram (Bucureşti); arbitru de rezervă: Florin Miron (Bucureşti)
Observatori: Patriţiu Abrudan (Cluj-Napoca) – CCA, Ion Turculeanu (Craiova) – LPF; supervizor: Alexandru Boc (Bucureşti)

Duminică 24 noiembrie:
AFC Astra Giurgiu – AFC Botoşani 5-0 (4-0), stadion ‘Marin Anastasovici’ – Giurgiu
Au marcat: Gabriel Enache (8, 32), William De Amorim (16), Takayuki Seto (43), Karim Abdoul Yoda (89).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Miclos Istvan Nagy (Cluj-Napoca), Bogdan Velicu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Dragoş Teodor (Constanţa)
Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) – CCA, Ionuţ Calancia (Bucureşti) – LPF

FC Dinamo Bucureşti – CS Gaz Metan Mediaş 1-0 (1-0), stadion ‘Dinamo’ – Bucureşti
A marcat: George Ţucudean (45).
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenţi: Aurel Oniţă (Constanţa), Adrian Radu Ghinguleac (Bucureşti); arbitru de rezervă: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova)
Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) – CCA, Paul Mincu (Bucureşti) – LPF; supervizor: Valentin Alexandru (Bucureşti)

Luni 25 noiembrie:
FC Universitatea Cluj – ASC Corona 2010 Braşov 3-2 (2-1), ‘Cluj Arena’ – Cluj-Napoca
Au marcat: Valentin Lemnaru (22 – penalty, 52), Adrian Borza (27), respectiv Sergiu Buş (24, 85 – penalty).
Valentin Lemnaru a ratat un penalty în min. 88 (a apărat Remus Dănălache).
Cartonaş roşu: Ion Coman (Corona, 90+2).
Arbitru: Marcel Bîrsan (Bucureşti); arbitri asistenţi: Ovidiu Artene, Daniel Hulubei (ambii din Vaslui); arbitru de rezervă: Nicolae Cătălin Botaş (Timişoara)
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timişoara) – CCA, Rodion Cămătaru (Craiova) – LPF

FC Braşov – FC CFR 1907 Cluj 0-0, stadion ‘Tineretului’ – Braşov
Arbitru: George Rădulescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Dragoş Mihai Iliescu (Craiova); arbitru de rezervă: Sergiu Popa (Aiud)
Observatori: Corneliu Fecioru (Bucureşti) – CCA, Paul Cazan (Bucureşti) – LPF

FC Petrolul Ploieşti – FC Viitorul Constanţa 3-0 (0-0), stadion ‘Ilie Oană’ – Ploieşti
Au marcat: Juan Albin (62, 72), Hamza Younes (90).
Arbitru: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin); arbitri asistenţi: Marius Nicoară (Băile Herculane), Gabriel Sabin Stroe (Piteşti); arbitru de rezervă: Emil Voicu (Bacău)
Observatori: Aron Huzu (Sibiu) – CCA, Romulus Chihaia (Bucureşti) – LPF.
Clasament Agerpres:

loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Astra Giurgiu 14 10 2 2 38-14 32
2 Steaua Bucureşti 12 9 3 0 28-8 30
3 Petrolul Ploieşti 15 8 6 1 22-10 30
4 Pandurii Tg. Jiu 15 8 3 4 32-18 27
5 Ceahlăul Piatra Neamţ 15 7 5 3 19-12 26
6 Dinamo Bucureşti 15 6 4 5 21-15 22
7 Gaz Metan Mediaş 15 6 4 5 18-17 22
8 CFR Cluj 15 5 7 3 17-16 22
9 FC Vaslui 14 6 3 5 16-13 21
10 ACS Poli Timişoara 15 5 4 6 14-16 19
11 FC Botoşani 15 5 4 6 14-23 19
12 Concordia Chiajna 12 5 2 5 16-15 17
13 Săgeata Năvodari 15 4 3 8 15-30 15
14 FC Braşov 15 3 5 7 15-19 14
15 Oţelul Galaţi 15 4 2 9 15-28 14
16 Universitatea Cluj-Napoca 14 2 4 8 13-27 10
17 Viitorul Constanţa 14 2 4 8 6-24 10
18 ASC Corona 2010 Braşov 15 1 3 11 11-25 6